• sanatsal tasarım
  • 3D modelleme
  • özel tasarım
  • uygulamalar

NİLAYEN
SANAT

‘ Nilay ‘ birleştirici , birleşim noktası, akıcı ve aydınlanan nehir anlamı taşıyor , ‘en ‘ ise sınırsızlığı ifade ediyor. Tasarım ve sanat sınırı olmayan bir kavramdır. Bu nedenle çalışmalarımızın ve markamızın ismi Nilayen Sanat olarak kabul görmüştür.

 2004 yılında atıklarla resimler ve sanatsal çalışmalar yapan Nilay Gündüz tarafından evde başlattığı hobi çalışmalarıyla başlamıştır. Daha sonra  sanatsal el becerilerini geliştirip ilerlettikçe 2005 yılında atölye ortamına taşımıştır. 2006 yıllarında üretici markalara yönelik kendi ürünlerini kullanarak tablo tasarımları yapmaya başlamış ve bir çok firmanın sanatsal canlı kataloğunu oluşturmuştur. Atık materyallerin yanı sıra kullandığı sektörel ürünler Nilayen in gelişmesine katkı sağlamış ve marka vizyonunu yüklemiştir. Sosyal sorumluluk projelerine bir çok yerde destek vererek geri dönüşümü sanatın dilini kullanarak sevdirmeyi başarmıştır. 2007 de fıstık firmasının talebi doğrultusunda yaptığı Atatürk portresi fıstıktan tasarımların başlangıç tarihi olmuştur. Fıstık kabukları kentsel  doğal atık olması sebebiyle bu ürün ile geliştirilen tasarım ve modeller çeşidini çoğaltmaktayız. 2011 yılında iki katlı tarihi taş evini restore ederek atölyeyi turistik bir alana taşımıştır. 2015 yılında Nilayen marka tescilini almıştır. 2016 yılında metal sanatlar yapabilmek için ikinci atölyeyi kurmuş olan tasarımcı ve sanatçı Nilay Gündüz kent estetiğine uygun devasa heykeller, tasarım ve uygulamaları yapmaya başlamıştır. Dekor dizayn projeleri ve uygulamaları alanlarında da hizmet sunan bir şirket olan Nilayen Sanatın hizmet alanları şöyledir;

NİLAYEN GERİ DÖNÜŞÜM VE FISTIK KABUĞU ATÖLYESİ ;

 Kullanılabilen işlevsel ürünlerin yanı sıra dekoratif ev aksesuarları , hediyelik ürünler , mutfak gereçleri , tekstil ürünleri, mobilya ve aksesuar ,özel tasarım ayakkabı ve çanta , sanatsal tablo ve duvar aksesuarları, oyuncak yapımı gibi bir çok alanda fıstık ve atık malzemeleri sanata entegre ediyoruz.

NİLAYEN METAL ATÖLYESİ ;

Kentin, kurumların , sektörlerin ,mekanların ve daha büyük otel yapıları gibi projelerin tarihini , hikayelerini ve proje tarzlarını konu  alarak  metal ile oluşturulan özel tasarım ve uygulamalarını  yapıyoruz.